قرن 21
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :میهن بلاگ 99
نویسندگان
در خانه گلکاری کنیم:

خرید گل

خرید گل , سفارش گل ,گلفروشی , گلفروشی آنلاین , خرید دسته گل , خرید تاج گل , سفارش دسته گل , سفارش تاج گل

امروزه در منازل ، آسری مانها ، رستورانها و موسسات مختلف مراقبت گل گیاه زینتی مورد توجه خواست مردم است . در گوشه کنار سالن ها اطاقها دفاترکار مکانی جهت مراقبت گلدان . یا گلهای بریده در نظر گرفته می شود . عموما گلهای بریده را در آب قرار می دهند گلدانهای زینتی را روی میز پذیرایی ، گوشه و کنار سالنها ، اطاقها و راهروها میگذارند با این تزئینات منظره جالبی به محل کار زندگی خود میدهند . با وجودی که در مراقبت این گلها دقت خیلی می شود معذالک بعد از چند روز یا چند هفته برگ گیاهان زرد شده گاهی خود گیاه پژمرده می شود و از بین می رود .مطالب آبعضی های این بخش علاقمندان به گیاهان زینتی و گلها را از نکاتی آگاه میسازد که دانستن آن برای سلامت ی شادابی گلهایشان ضرورت دارد . در یک تعریف اجمالی ، فن گلکاری رشته ای از علم باغبانی است که جنبه های عمل آوردن پرورش گیاهانی را که بنحوی از گل ، شکل عمومی گیاه یا میوه آنها از نظر زینتی مصرف می شود مورد بحث قرار می دهد .برای آشنایی خوانندگان با فن هنر گلکاری مطالب علمی عمومی را در دو سری جداگانه تحت عناوین : گلکاری عمومی و گلکاری خصوصی مورد بحث قرار می دهیم .
ـ گلکاری عمومی : در این بخش از کلیات بکار بردن اصول علمی جهت تربیت و پرورش گیاهان سخن گفته می شود . اطلاعات عمومی در زمینه روشهای کاشت تکثیر گیاهان چگونگی و کشت وسایل مورد نیاز باغبانی ، سازگاری گیاه با محیط شناسایی شرایط ضروری محیط برای کاشت گیاه از قبیل : گرما ، خاک هوا ، زطوبت مواد غذایی بیماری ها آفات گیاهی و روش های کنترل و مبارزه با ها و آفات از عبارت موارد ی هستند که پرورش دهنده گل می بایست از آنها مطلع باشد .
ـ گلکاری خصوصی : در این بخش درباره هرگیاه زینتی یا گل مورد نظر از جنبه های بالا بطور جداگانه بحث می نماید بجمله دیگر در این پارت آموزش های بکار بردن مبانی علمی عملی در آموزش کشت پرورش گیاهان و گلهای معین ی را مورد بحث قرار می دهد .
▪ موسسات و مراکز پرورش گل گیاه حاوی سه دسته کلی میشوند :
۱) موسسات تولیدی گل گیاه : این موسسات هرکدام به وسائل تولید و ساخت گلها گیاهان خاصی که پرورش می دهند مجهز هستند . جهت مثال : موسسه فقط گل اُرکیده عمل می آورد یا موسسه ای گل میخک تولید و ساخت می نماید . در این موسسات گلخانه ها دارای تجهیزات و وسعت خیلی با دریچه های زیاد جهت تهویه میباشند . در مرکز دیگری گیاهان زینتی گرمسیری عمل می آورند که گلخانه هائی با گرما رطوبت بیشتر یست . همچنین گلخانه هائی برای پیش رس کردن پیازهای گل ، تکثیر نباتات زینتی و تهیه و تولید گل بریده از قبیل : رُز گلایول و لیس در اختیار دارند . این موسسات به زمین فراوان آب کافی جهت خزانه کاری احتیاج دارند . در این مراکز متخصصین کار آزموده کارپرهزینه کارشناس بدون مشورت دائمی با مدیر موسسه کارهای خود را انجام می دهند . یعنی یکنفر کارگر قابل می داند چه موقع نهال را بکارد چه پیوند بزند خاک گلدانها را چه موقعی تعویض نماید آبپاشی را چه اندازه و در چه موقع انجام دهد .
۲) موسسات عمومی و شهری : مثل شهرداریها که مسئول اداره پارکهای عمومی میدانها ، درختان خیابانها و بلوارها ،سایر مکانهای شهری عمومی می باشند .این موسسات نیز بنوبه خود از امکانات ضروری جهت تکثیر کاشت و داشت گیاهان درختان زینتی مصرف می نمایند .
۳) افراد علاقمند : یا به جمله دیگر آماتورها که در باغ ، باغچه یا محیط بسته خانه آقسمت مان گلها را می کارند و نگاهداری می کنند
● گلکاری عمومی
الف) چطور گیاهان زینتی را در خانه پرورش دهیم ؟
امروزه عمل آوردن گلدانهای گل در منزل یکی از برترین سرگرمیهاست . گیاهان زینتی به ویژه در فصل زمستان قسمت عمده تزئینات داخلی منزل را تشکیل میدهند . بعلاوه پرورش نباتات در منزل برای افرادی که باغی در اختیار ندارند میخواهند کار های گلکاری داشته باشند حائز ارزش است . حتی برای افرادی که باغی در اختیار دارند و علاقمند به پرورش گل هستند این موضوع قابل تذکر است . با وجودی که منزل جهت پرورش و مراقبت گلها محل مناسبی نیست معهذا مردم به نگهداری گل در منزل علاقمندند . جهت پرورش گیاهان زینتی در منزل باید احتیاجات مهم آنها بهتریـن طرق کشت این قبیل گیاهان را بدانیم . در درجه اول بایستی گیاهانی را که از نظر برگ یا گل زینتی قابل نگهداری در منزل هستند بشناسیم آنها را گزینش کنیم و آموزش سازگاری و تطابق آنها را با شرایط درون منزل فرا گیریم . در صورت امکان باید مجموعه ای از گیاهان را جمع آوری کنیم که شرایط افزایش آنها در منزل با شرایط مکانی که طبیعت زندگی می کنند فرق نداشته باشد . به عنوان مثال : میزان گرما در منزل بایستی طوری تنظیم شود که گیاه شانس زندگی کردن را داشته باشد . اکنون که در بعضی منازل شوفاژ هست باید انواع بخصوصی از گیاهان زینتی را در منزل پرورش داد . اگر برگ فیکوس شما می ریزد و یا برگهای سیکلامن زرد می شود ، نباید فورا آنها را دور ریخت بلکه می بایست علت آنرا معرفت . برای مثال: اگر بطور مرتب آب سرد به گلدان سیکلامن بدهیم برگهایش بسیار زیاد زود زرد می شود . با وجود این مسلم است که بدون دقت و تلاش شما ، هیچطور عملی تضمین نمی شود .
عمل آوردن گیاهان در گلدان مثل فن آشپزی است . همان گونه ی که برای تولید و ساخت غذای مطبوع بایستی از اصول معین ی پیروی کرد در پرورش گیاهان بایستی مبانی علم گلکاری را آموخت تا موفق یتی بدست آورد .
ب) سازگاری گیاهان زینتی با محیط داخلی منزل ، باغ باغچه :
مفهوم سازگاری یا تطابق با محیط جمله از واکنش مناسب موجود زنده نسبت به شرایط محیطی است . به عنوان مثال : دسته ای از گیاهان با گاهی از شرایط محیطی از قبیل : خاک ، رطوبت روشنائی و خشکی هوا سازگارتر کم توقع ترند و در قبال تغییرات آنها معمولا عکس زیبا العمل مناسب دارند .در صورتیکه ارقام دیگر حساس ترند در صورت تغییرات خیلی شرایط زیستی ، از بین میروند . گلهائیکه پرورش دهندگان به بازار عرضه می کنند ، بدوا از طبیعت جمع آوری شده اند خیلی مهم آنست که ما محیط زیست طبیعی این گیاهان را بشناسیم . اما بسیاری از گلها بتدریج را با محیط سازگار می کنند ولی آن کیفیت ومرغوبیت و ابه احتمال زیاد لا استفاده ای را کع با تذکر به معرفت سازگاری با محیط زیست حاصل می شود بدست نمیآورند. پس در درجه اول بایستی احتیاجات گیاهانی را که میخواهیم در منزل پرورش دهیم بشناسیم . پرورش دهنده می بایست مطلع باشد که گل سیکلامن ، بنفشه آفریقایی سرخس ها و آفلاندرا گیاهان خانواده آناناس که جنگلی می باشند محیط مرطوب ضروری دارند . کاکتوس وبقیه نباتات باصطلاح گوشتی ، که بافت ضخیم داشته و بیابانی می باشند در مناطق خشک گرم در روشنائی شدید عمل آمده اند بهیچ وجه امکان رویش در باغ باغچه را ندارند ولی احتمـا لا چنانچه بخواهند در منزل آنها را مراقبت کنند ، بخصوص در فصل زمستان بایستی به آنها زیاد کم آب بدهند آنها را در محل روشن نزدیک پنجره قراردهند هرچند دراین مورد استثناهائی وجود دارد . تفکیک گیاهان رطوبت دوست خشکی پسند بخصوص جهت تولید کنندگان و گل فروشان حائز ارزش است . زیرا در گلخانه ها مغازه های گل فروشی محیط مرطوب آماده است و نمی بایست این دو نوع نبات باهم نگهداری شوند ( به مفهوم گیاه رطوبت دوست گیاه خشکی پسند ) چون بافتهای انواع کاکتوس نباتات گوشتی در محیط مرطوب نرم می شوند وضع طبیعی را از دست می دهند . بعضی از گلها سایه پسندند برخی به تغییرات شب و روز حساسند . اگر دسته ای از گلها مثل گل داودی را که ویژه مناطق جنوبی هستند و در روزهای ۱۲ ساعته گل می کنند به مناطق شمالی ببرند ، که در تابستان طول روز به ۱۶ ساعت میرسد گل نمی نماید . مگر اینکه طول روز کوتاه شود . به جمله دیگر این دسته از گیاهان در اوائل مهر ، که طول روز کوتاه می شود گل می کنند . در سالهای اخیر هزاران هزار گیاه در تاثیر عدم آشنایی مهارت مردم همین طور در تاثیر عدم سازگاری با محیط در منازل از بین رفته اند ولی با شناسائی گیاهان مقاوم مهارت در نحوه پرورش آنها عده ای از گیاهان زینتی را میتوان در خانه نگهداشت .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 اردیبهشت 1395
جمعه 4 بهمن 1398 11:15 ب.ظ
I was suggested this website by my cousin. I am not sure
whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem.
You are wonderful! Thanks!
سه شنبه 24 دی 1398 10:15 ب.ظ
Does your blog have a contact page? I'm having problems locating it but, I'd like to shoot you an email.
I've got some recommendations for your blog you might be interested in hearing.
Either way, great site and I look forward to seeing it grow over time.
سه شنبه 24 دی 1398 03:06 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to return the desire?.I'm trying to in finding
things to enhance my web site!I suppose its good enough to use some of your concepts!!
سه شنبه 17 دی 1398 07:19 ق.ظ
I think this is one of the most important information for me.
And i'm glad reading your article. But wanna remark on few general things, The site style is perfect,
the articles is really great : D. Good job, cheers
جمعه 13 دی 1398 10:05 ق.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who had been doing a little research on this.
And he actually bought me breakfast simply because I found it for him...
lol. So let me reword this.... Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending some time
to talk about this matter here on your site.
پنجشنبه 12 دی 1398 07:42 ب.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and
wanted to say that I have truly enjoyed surfing around your blog
posts. After all I'll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!
چهارشنبه 11 دی 1398 05:13 ق.ظ
After I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from
now on every time a comment is added I get
four emails with the exact same comment.
Perhaps there is a means you can remove me from that service?
Thanks!
چهارشنبه 11 دی 1398 02:13 ق.ظ
With havin so much content do you ever run into any issues
of plagorism or copyright infringement? My site has a
lot of unique content I've either written myself or
outsourced but it appears a lot of it is popping it up
all over the web without my authorization. Do you know any techniques to
help prevent content from being stolen? I'd really appreciate it.
دوشنبه 9 دی 1398 11:28 ق.ظ
Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for
this website? I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at
options for another platform. I would be fantastic if you could
point me in the direction of a good platform.
دوشنبه 25 آذر 1398 10:30 ق.ظ
These are really fantastic ideas in concerning blogging.
You have touched some nice points here. Any
way keep up wrinting.
شنبه 23 آذر 1398 01:16 ق.ظ
An outstanding share! I've just forwarded this onto a coworker who was
doing a little research on this. And he actually ordered
me breakfast due to the fact that I found it for him...
lol. So let me reword this.... Thank YOU for the meal!!
But yeah, thanx for spending some time to discuss this issue here on your blog.
چهارشنبه 20 آذر 1398 02:16 ق.ظ
Thank you for your help
I was always impressed with your good writing.
I hope to share a lot of information with good looks in the future.
Always be happy and have a nice day ... !!
سه شنبه 19 آذر 1398 11:03 ق.ظ
I blog often and I truly thank you for your content. The article has truly peaked
my interest. I am going to bookmark your website and keep checking for new information about once
a week. I subscribed to your RSS feed too.
سه شنبه 19 آذر 1398 10:16 ق.ظ
Yes! Finally something about quest bars cheap.
شنبه 16 آذر 1398 01:48 ب.ظ
Hi there, its good paragraph on the topic of media print, we all know media is a fantastic source of
information.
جمعه 15 آذر 1398 11:47 ب.ظ
Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of
any community forums that cover the same topics discussed here?

I'd really like to be a part of community where I can get advice from other knowledgeable individuals that share the same interest.
If you have any suggestions, please let me know. Thank you!
سه شنبه 12 آذر 1398 09:58 ق.ظ
Simply wish to say your article is as surprising.
The clarity for your publish is simply great and that i can think you are knowledgeable on this subject.

Fine with your permission allow me to grab your
feed to stay up to date with coming near near post.
Thank you one million and please keep up the gratifying work.
دوشنبه 11 آذر 1398 03:18 ق.ظ
Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, let alone the content!
سه شنبه 5 آذر 1398 04:13 ق.ظ
Thanks for finally talking about >قرن 21 - در
خانه گلکاری کنیم <Liked it!
سه شنبه 5 آذر 1398 12:45 ق.ظ
Fine way of describing, and fastidious post to take information about my
presentation subject, which i am going to deliver in school.
چهارشنبه 29 آبان 1398 10:12 ق.ظ
Awesome! Its in fact amazing article, I have got much clear idea on the topic of from this paragraph.
پنجشنبه 23 آبان 1398 08:51 ق.ظ
Wow! This blog looks just like my old one! It's on a entirely different
topic but it has pretty much the same layout and design. Superb choice
of colors!
یکشنبه 19 آبان 1398 11:31 ب.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to protect against
hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any suggestions?
سه شنبه 14 آبان 1398 02:32 ق.ظ
constantly i used to read smaller articles or reviews that also clear
their motive, and that is also happening with this piece
of writing which I am reading at this time.
دوشنبه 6 آبان 1398 02:21 ب.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the web the easiest thing to be aware of.
I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they
plainly don't know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
شنبه 20 مهر 1398 09:55 ب.ظ
Hurrah! After all I got a blog from where I know how to genuinely obtain valuable data regarding
my study annd knowledge.
چهارشنبه 3 مهر 1398 08:16 ب.ظ
This page certainly has all the information I needed about this subject and didn't know who to
ask.
یکشنبه 17 شهریور 1398 03:24 ب.ظ
Every weekend i used to go to see this website, for the reason that i want enjoyment, as this this website conations really good funny information too.
شنبه 16 شهریور 1398 06:26 ب.ظ
It's hard to come by experienced people about this subject, however, you sound like you know what you're talking about!
Thanks
سه شنبه 12 شهریور 1398 12:27 ب.ظ
Hello there I am so delighted I found your site,
I really found you by mistake, while I was looking
on Aol for something else, Regardless I am here now and would
just like to say thanks for a tremendous post and a all round enjoyable blog
(I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time
I will be back to read a lot more, Please do keep up the fantastic jo.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو